01 02 phoca_thumb_l_04

Msze święte w kaplicy


W dni powszednie
godz. 6.30
 
W niedzielę i uroczystości
godz. 10.00
 

...

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

Jubileusz św. Klary

baner11 sierpnia w Kościele obchodzimy święto św. Klary z Asyżu. W tym roku był to dzień szczególny, nie tylko dla naszego Zakonu. W tym bowiem roku obchodzimy jubileusz 800 lecia nawrócenia naszej Założycielki. Tak bowiem nazywa się jej decyzję pójścia śladami św. Franciszka i zapoczątkowania nowej formy życia kontemplacyjnego.

Obchodom rozpoczęcia jubileuszu przewodniczył br. prof. Andrzej Derdziuk z Lublina. Mszę św. poprzedziło nabożeństwo Transitus, czyli pamiątka przejścia św. Klary z tego świata do nieba, zakończone ucałowaniem jej relikwii. Miłą niespodziankę sprawił nam tego dnia br. Tomasz Wroński z Kurii Generalnej w Rzymie, który rano zadzwonił, że przyjedzie na nasze uroczystości. Obaj bracia wraz z naszym kapelanem, ks. Ryszardem Piekutem, odprawili uroczystą Mszę św. Br. Andrzej wygłosił piękną homilię o aktualności św. Klary i jej duchowości w naszych czasach.

Po Mszy i uroczystym obiedzie spotkałyśmy się z braćmi w rozmównicy na bardzo miłej rozmowie, również o naszym jubileuszu. Niestety, br. Andrzej szybko nas opuścił, z br. Tomaszem rozmawiałyśmy jeszcze o jego pracy i planach na najbliższy czas.

Pomyślałyśmy, że taki jubileusz to świetna okazja, by przybliżyć naszym wiernym postać św. Klary. Jest ona mało znana, również w kręgach franciszkańskich przez wieki pozostawała w cieniu św. Franciszka. Dopiero obecnie odkrywa się jej piękno duchowe i znaczenie jakie może mieć dla każdego człowieka, w każdym stanie. Dlatego przygotowałyśmy cykl rozważań, które nasz Ksiądz Kapelan czyta w ostanie niedziele miesiąca zamiast homilii.

 

Books!