01 02 phoca_thumb_l_04

Msze święte w kaplicy


W dni powszednie
godz. 6.30
 
W niedzielę i uroczystości
godz. 10.00
 

...

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Uroczystość św. Franciszka

111004 banerUroczystość św. Franciszka z Asyżu jest w Kościele obchodzona 4 października, w dzień jego śmierci. Ale naprawdę Franciszek zmarł wieczorem poprzedniego dnia. Wtedy jednak od zmroku zaczynano liczyć już nowy dzień. Dlatego w Kościołach franciszkańskich obchody ku czci św. Ojca rozpoczynają się już wieczorem 3 października tak zwanym Transitusem (dosł. Przejście), czyli nabożeństwem upamiętniającym odejście Franciszka z tego świata do domu Ojca.

Czytaj więcej...

Zjazd Zakroczymski

banerO. Juan odwiedził wszystkie nasze domy w Polsce, po czym na 06.09. zwołał walny zjazd w Zakroczymiu, w Ośrodku Apostolstwa Trzeźwości (nie wiemy dlaczego akurat tam) prowadzonym przez naszych braci. W zjeździe uczestniczyły opatki oraz po jednej delegatce z każdego klasztoru. Z naszą m. Teresą pojechała s. Barbara. Siostry zostały podzielone na dwie grupy robocze. Podjęły wspólną refleksję na te same tematy jakie były poruszane w poszczególnych domach.

Czytaj więcej...

Wizyta Asystenta Generalnego

baner28. 08. w niedzielę odwiedził nas br. Juan Maria Castro OFMCap, asystent generalny dla naszego zakonu. Towarzyszył mu br. Juliusz Pyrek, nasz asystent prowincjalny, jako tłumacz. Przyjechali rano więc jeszcze przed Mszą zdążyli obejrzeć klasztor i ogród. Od razu dało się zauważyć wielką życzliwość, serdeczność,  też żywe zainteresowanie naszym życiem ze strony br. Juana.

Czytaj więcej...

Jubileusz św. Klary

baner11 sierpnia w Kościele obchodzimy święto św. Klary z Asyżu. W tym roku był to dzień szczególny, nie tylko dla naszego Zakonu. W tym bowiem roku obchodzimy jubileusz 800 lecia nawrócenia naszej Założycielki. Tak bowiem nazywa się jej decyzję pójścia śladami św. Franciszka i zapoczątkowania nowej formy życia kontemplacyjnego.

Czytaj więcej...

Spełnione marzenie

banerWydawało się to niewykonalne z powodów finansowych. Ale dzięki wielu dobrym ludziom, udało nam się dobudować mur i przez to przedłużyć ogród. Na uzyskanym w ten sposób terenie zbudowano grotę Matki Bożej – to właśnie było naszym marzeniem od wielu lat. Niepokalana jest szczególną Patronką naszego Zakonu.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

  1. Jubileusz Klarysek Kapucynek
Books!